Balinimas

Prieš nusprendžiant balinti dantis, būtina pasikonsultuoti su odontologu. Dantų balinimo procedūros metu galima pašviesinti dantų spalvą.  Šitos procedūros reikėtų vengti nėščioms, turintiems jautrius dantis, sergantiems dantenų ar burnos ertmės ligomis.

Prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną: pašalinti kietąsias ir minkštąsias dantų apnašas, gerai nuvalyti ir nupoliruoti emalio paviršių.

Dantis galima balinti tiek klinikoje, tiek namuose. Abu būdai geri ir efektyvūs, bet balinant kapomis reikia daugiau laiko ir kantrybės, o gydytojo kabinete užtenka vieno vizito. Geriausiai balinti tinka neplombuotus priekinius dantis, jei yra sveikos dantenos.

Balinimas klinikoje. Tai profesionalus, greitas ir efektyvus gyvų dantų balinimas, kai produktai, kurių sudėtyje yra balinamosios medžiagos, aplikuojami ant dantų paviršiaus. Balinanti medžiaga gali būti suaktyvinama specialiomis lempomis. Kelias dienas po procedūros dantys būna jautresni. Svarbu žinoti, kad negyvi dantys, plombos ir vainikeliai nebąla, jų spalva lieka nepakitusi. Parą po profesionalaus balinimo negalima vartoti produktų su maistiniais dažikliais, nerekomenduojama rūkyti.

Dažniausiai procedūra trunka apie 40 minučių.

Rezultatas priklauso nuo kiekvieno žmogaus, jo amžiaus, dantų struktūros, dantų gyvybingumo, burnos higienos priežiūros įpročių. Jūsų dantys gali išlikti baltesni iki 2 metų. Bet turėtumėte prisiminti, kad gautas baltų dantų efektas nėra ilgalaikis ir norint išlaikyti nuolatinį dantų baltumą, balinimo procedūras reikia reguliariai kartoti.

Balinimas namuose. Norint dantis balinti namuose, padaromi dantų lankų  atspaudai. Pagal juos dantų technikas pagamina individualias kapas (spec. formeles) dantims balinti. Į kiekvieną balinimo kapą reikia įšvirkšti balinamojo gelio ir užsidėti jas ant dantų nakčiai arba nešioti dieną nurodytą laiką.

Negyvų dantų balinimas. Prieš pradedant endodontiškai gydytų dantų balinimą, būtina įvertinti kanalo užpildo kokybę. Jeigu endodontinis gydymas kelia abejonių, patariama šaknies kanalus pegydyti, kad būtų garantuotas kanalo sandarumas. Paruošta endodontinė ertmė užpildoma specialios vidinio balinimo medžiagos ir hermetizuojama laikinu užpildu. Balinamoji medžiaga keičiama, kol pasiekiamas norimas rezultatas.