Endodontinis gydymas

Endodontologija – odontologijos sritis, apimanti visa, kas susiję su dantų šaknų kanalų sistemos gydymu.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai šaknies kanale esančią pulpą paveikia uždegimas ar infekcija.

Infekcija atsiranda dėl įvairių priežasčių: negydant dantų ėduonies, atsiradusių įtrūkimų, dėl daugkartinio dantų taisymo, po traumos. Jeigu danties pulpa buvo pažeista ir yra negydoma, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą.

Endodontinis gydymas

Jei jaučiate padidėjusį danties jautrumą karščiui, šalčiui, aštrų arba maudžiantį, dažniausiai stiprėjantį vakare bei naktį skausmą, patariame kreiptis pas gydytoją endodontą.

Infekuota ar pažeista pulpa (danties "nervas") pašalinama, kanalas suformuojamas spec. instrumentais, dezinfekuojamas bei užplombuojamas. Hermetiškas šaknies kanalo užplombavimas apsaugo nuo mikroorganizmų pl

itimo dantyje ir už danties ribų. Gydymo metu atliekame kontrolines rentgeno nuotraukas Mes naudojame skaitmeninę rentgeno sistemą, kurios dėka 4-10 kartų sumažinama spinduliavimo dozė.

Naudojant šiuolaikinius gydymo būdus ir medžiagas galima atlikti sėkmingą kanalų gydymą.

Jeigu danties pulpa buvo pažeista ir yra negydoma, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Ilgainiui tirpsta žandikaulio kaulas apie infekuotą dantį, formuojasi židinys. Visa tai gali skatinti tolesnį komplikacijų atsiradimą. Bakterijų sukelti kaulo destrukcijos židiniai stebimi rentgeno nuotraukose.

Dantų šaknų kanalų gydymui reikalingas geras matomumas.Tuo tikslu endodontijoje naudojamas mikroskopas. Šiuolaikinėje odontologijoje mikroskopas tampa ne prabanga, o būtinybe. Gydytojas mato daug kartų padidintą, idealiai apšviestą vaizdą, ko įptastai  negalima matyti plika akimi. Dažnai tai tampa pagrindine kokybiško gydymo sąlyga. Nepastebėjus vieno iš danties šaknų kanalo, gali likti nepašalintas infekcijos židinys. Mikroskopas būtinas pergydant anksčiau nekokybiškai plombuotus danties šaknų kanalus. Naudojant mikroskopą, dažnai pavyksta pašalinti įstrigusį, nulūžusį instrumentą, užplombuoti perforacijas, esančias net giliai šaknies kanale.

Klinikoje tam naudojamas vokiečių firmos Carl Zeiss mikroskopasbei ultragarsinis aparatas, kanalai formuojami tiek rankiniais, tiek mašininiais instrumentais, plombuojami karšta gutaperča, leidžiančia užpildyti kanalų sistemą (pagrindinius bei pridėtinius kanalus, atsišakojimus) trimatėje erdvėje. 

Dantų šaknų kanalai pildyti karšta gutaperča.